Gıda Terörünün Sağlımıza Verdiği Zarar

Gıda Terörünün Sağlımıza Verdiği Zarar

Gıda Terörünün Sağlımıza Verdiği Zarar

Gıda Terörünün Sağlımıza Verdiği Zarar


 Gıda Terörünün Sağlımıza Verdiği Zarar

Kafkas Haber Ajansı (KHA) Yazarı Muhammed Şamil Kafkasyalı’nın, “Gıda Terörünün Sağlımıza Verdiği Zarar” yazısı:

Nasıl ki bir noktaya bölgeye ve ülkeye yapılan terör saldırıları o ülkeyi yakar, yıkar ve canlara mal olur. Birçok tamiri zor yıkımlara sebep olur. Terör silahlarının gücüne ve etkisine göre tahrip alanı artar. Bazen büyük bir şehri bazen küçük bir bölgeyi bazen de küçük bir alanı tahrip edip mahveder.

Öylede bir şehir küçük bir dünya hükmünde olan insanın bedeni dahi hariç olan dışarıdan gelecek olan zararlı düşünceler, vücuda giren faydasız ve zararlı yiyecekler sonucu  o terör silahlarının şehirlere verdiği tahribi vücuda verir. Maddi bedene giren zararlı yiyecekler vücut da bomba gibi tahrip yapar. Vücudun yapısını ve mahiyetini bozar. Tarifi imkânsız zararlar meydana getirir.

Maddi terör belası ile uğraşan milletlerin ve milletimizin başında ki anarşi yetmezmiş gibi  bir de başımıza gıda terörü çıkmış durumda. Dini, imanı, kitabı, para olan hırsı ve açgözlülüğü tescilli firmalar toplumun sağlığını düşünmeden ürettikleri gıdalarla insanların hayatlarını ve sağlıklarını tehlikeye atıyorlar.

Şu anda ülkemizde öyle büyük bir gıda terörü yaşanıyor ki, herkesin sağlığı tehlikede. Kazanacakları parayı düşünen ama insanların sağlığını hiçe sayan firmalar yüzünden yediğimiz içtiğimiz hatta giydiğimiz ürünler bile hayatımızı ve sağlımızı tehdit ediyor.

 Her geçen gün ortaya çıkan gerçekler, yapılan incelemeler sonucu ortaya çıkan tahlil sonuçları gösteriyor ki, yediğimiz içtiğimiz her şey zehir saçıyor. Yediğimiz gıdalarda kullanılan katkı maddeleri dinen haram kılınan maddelerden elde edilerek manevi sağlımızı bozduğu gibi içeriğindeki zararlı katkı maddeleri ile de sağlığımız mahvediyor.

Sarımsak tozunda kireç, kırmızı biberde kiremit, zeytinde pas, boya olarak kırmızı böcekler vb gibi zararlı katkı maddeleri ile sağlıklar bozuluyor.

 Firmalar tarafından ürünlerde kullanılan E katkı maddelerinin büyük bir çoğunluğu kanserojen maddeler içeriyor. Birçok kanserin tetikçisi bu maddeler. Bu katkı maddeleri damar tıkanıklığı, tansiyon, şeker hastalığı ve mide sorunlarını ve cilt problemlerine sebep oluyor. Birçok ürün içerisinde kullanılan domuz katkıları, alkol katkıları ve gıda boyaları yüzünden maddi bedenler çürümüş durumda.

Gıda terörü sağlığı bozduğu gibi nesli de bozuyor. Katkı maddelerindeki zararlı katkılar yüzünden kısırlıkta artış olması, kadın hastalıklarının artması ise işin başka bir boyutu. Normal sürecinden daha çabuk büyüyen sebzeler, meyveler ve hayvanlar sofralara hormonla şişirilmiş olarak geliyor. Hormonlarla büyütülen yiyeceklerimiz yüzünden insanların hormonsal dengeleri bozuldu. Her şey hormonlu, her şey katkılı, her şey zararlı hale geldi.

Süper marketleri süsleyen süslü ve güzel ambalajlı salamlar sosisler ve sucuklar ve pastırmalar yüzde yüz dana eti yazılsa da aslında domuzcuklar ve tavuk kırıntılarından ibaret. Ambalaj ömrü uzatılan yıllarca raflarda kalan hazır yiyecekler insanların ömürlerini kısaltacak katkı maddeleri ile doldurulmuş.

Umursamadığımız ye gitsin, kim ölmüş dediğimiz hazır gıdalar yüzünden ve katkılar vücudumuzda adeta gıda terörü estiriyor. Bedenimizi ve sağlımızı tehdit ediyor. Ömrümüzün kalitesini düşürüp hastalıklara giriftar ediyor. Ucuz diye indirimli diye bitkisel diye, güzel diye vazgeçemiyorum diye yediğimiz gıdaların çoğusu içerdiği maddi ve manevi katkı maddeleri yüzünden hayatımızı ve sağlımızı çalıyor .Gizlice ömrümüzden aşırıyor.

 Ruh ve bedenin hoyratça kullanılması yüzünden iki sağlımızı da kaybetmiş durumdayız. Maddi saldırıya uğrayan, terör saldırısına uğrayan şehirler gibi maddi ve manevi bedenimiz mahvolmuş tahrip olmuş yıkılmış durumda.

Maddi hayatımız bozulduğu gibi manevi hayatımız dahi bozuldu. Bu yıkımların neticesini görmek isteyen hastanelere gitsin baksın. İlaç tüketimine insanların sağlıklarının nasıl bozulduğuna baksın. Bozulan sağlık nesli milleti ve hayatı haliyle bozar mahveder.

Maruz kaldığımız gıda terörünün zararlarından kurtulmak için yediğimize içtiğimize dikkat etmemiz gerekir. Yediğimiz içtiğimiz gıdaların içlerinde ne var. Neyden elde edilmiş. Helal sertifikası var mı? Sağlığa zararlı maddeler var mı? Diye kontrol etmemiz sık eleyip ince dokumamız gerekir. Zararlı olanları gerekirse terk edeceğiz. Yemezsek ölürüz yerine yersek öleceğimizi düşüneceğiz.

Kazanacakları parayı düşünürken sağlımızı hiçe sayan ve umursamayan firmalara karşı ise yaptırım yapacağız. Adları İslami olsalar da onların ürünlerini tüketmeyeceğiz. www.gidaraporu.com sitesinden yediklerimize ve içtiklerimize nelerin katıldığını araştırıp ona göre yeniden tüketici profilimizi düzenleyeceğiz.www.gimdes.org sitesinden ise helal sertifika ürünlerin listesini indirip o ürünleri alacağız. Ruhumuzu ve bedenimizi şüpheli ve haram ve zararlı ürünlere karşı koruyacağız. Hem ruh hem de beden sağlımız güvende olacak. Dünyada en kıymetli malımız olan sağlığımızı koruma altına almış olacağız. Vesselam.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSIEtiketler :  
<< Önceki Haber Gıda Terörünün Sağlımıza Verdiği Zarar Sonraki Haber >>

Gıda Terörünün Sağlımıza Verdiği Zarar

DMCA.com Protection Status

Gıda Terörünün Sağlımıza Verdiği Zarar

  Yukleme: 0.061178