Beşiktaşlıların Rotterdam Buluşması

Beşiktaşlıların Rotterdam Buluşması

Hollanda da başarılı çalışmalarıyla tanınan ve her geçen gün yeni çalışmalara imza atan Hollanda Beşiktaşlılar Derneği, bu sefer de Rotterdamda bir başka etkinliğe imza attı.

Beşiktaşlıların Rotterdam Buluşması


Beşiktaşlıların Rotterdam Buluşması

KAFKAS HABER AJANSI / ERGUN KULA ROTTERDAM

Hollanda da başarılı çalışmalarıyla tanınan ve her geçen gün yeni çalışmalara imza atan Hollanda Beşiktaşlılar Derneği, bu sefer de Rotterdamda bir başka etkinliğe imza attı.

Rotterdamın tanınmış mekanlarından Mahzen Restaurantında organize edilen etkinliğe ilgi büyüktü.

Beşiktaş’ın 115. yılı kutlaması ve Hollanda Beşiktaşlılar Derneginin sosyal sorumluluk projesine katılanlar için organize edilen geceye T.C. Rotterdam Başkonsolosu Sadin Ayyıldız, Beşiktaş yönetim kurulu üyesi Erdal Torunoğulları, Hollanda Rizeliler Vakfı Başkanı Kamil Kopuz, Hollanda Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Zeki Baranın yanı sıra Türkiyeden de  Beşiktaş şarkı ve marşları yazarı Birol Can , sanatçı Taylan Özgür Ölmez , Hollanda Beşiktaşlılar Dernegi yöneticileri, üyeleri ve davetliler katıldı.

Hollanda da görev yapan Türk basın mensuplarının da büyük ilgi gösterdigi buluşmaya katılan konuklar Taylan Özgür Ölmez ve  Birol Can ile coştular.

Gecenin sunumunu yapan Ömer Hünkar Ilık, Beşiktaşlı olmak, bir ayrıcalıktır. Hollanda Beşiktaşlılar Derneği , Hollandanın yanı sıra Avrupada da bir çok başarılı çalışmayı gerçekleştirdi. Onların  bu güzel ve başarılı çalışmaları diğer sivil toplum kuruluşlarına da örnek olmaktadır. Sosyal Sorumluluk çerçevesince gerçekleştirdikleri çalışmalar için onlara teşekkür ediyoruz

Gecenin açılış konuşmasını yapan  Hollanda Beşiktaşlılar Derneği başkanı Aykut Torunoğulları

“ Geceye katılarak bizleri onere eden Başkonsolosumuz Sadin Ayyıldız ve değerli eşine, Beşiktaş Yönetim KuruluK üyesi Erdal Torunoğullarına  Türkiye’den bu gece için burada olan Beşiktaşımız marşlarının efsane ismi  Birol Can ve adı Beşikaşla özdeşleşen  Taylan Özgür Ölmez sevgili Caner, Onur, Ömer kardeşlerimize, siz değerli üyelerimize, misafirlerimiz, taraftarlarımız ve Hollanda’nın değerli kıymetli basın dünyası, medya dünyasından arkadaşlarıma şahsım ve Hollanda Beşiktaşlılar Derneğimiz adına çok teşekkür ediyorum.

Bu akşamki etkinliğimiz ayrıca bir başka etkinliğimize de vesile oldu. Bilindiği gibi bu yıl BJK nin  115. Kuruluş yılıdır. Bizler her yıl düzenli olarak üyelerimizle ve taraftarlarımızla buluşma yemeği organize ediyorduk. Bu vesileyle de 115. Kuruluş yıldonümümüzü kutluyoruz. Umarız Beşiktaşımız Türkiyede bu yıl şampiyon olurda bizlere bir başka mutlulugu yaşatır.

Hollanda Beşiktaşlılar Dernegi olarak bu yılda yine bazı çalışmalar yaptık. Sosyal Sorumluluk çerçevesince Türkiyede  26 şubat ve 1 mart 2018 tarihleri arasında gerçekleştirmiş olduğumuz Mardin iline bağlı 4 ilçeye ait birçok okulda “Minik Ayaklar Üşümesin” kampanyamız çerçevesinde 1000 öğrenci kardeşimizle buluştuk, ayakkabı ve çoraptan oluşan Beşiktaş paketleri dağıttık.

Bu gecede bu kampanyaya destekte ve yardımda bulunan değerli dostlara teşekkür etmek istedik.  Kendilerine katkı ve destek adına hediyelerimizi sunuyoruz.

Bu akşam için Türkiye’den misafir olarak gelen sanatçı Taylan Özgür Ölmez ve orkestrası ile Beşiktaş şarkıları ve marşları yazarı Birol Can gecemize renk katacaklar, söyledikleri şarkılarla marşlarla misafirlerimizi coşturacaklar.

Sizlerinde bildiği gibi  derneğimiz her yıl birçok sosyal çalışma programları, aktiviteler, eğlenceler düzenliyor. Yaşadığımız Hollanda’da Beşiktaşlılar Derneği olarak herkesi ayrım yapmadan kucaklıyoruz.

Benimle beraber bu Beşiktaş aşkı yolculuğunda emeği geçen yönetim kurulundaki değerli arkadaşlarıma ve Beşiktaş için onların ayırdıkları zamana sabır gösteren destek olan değerli eşlerine, çocuklarına derneğimiz adına çok teşekkür ediyorum. Nice başarılı siyah beyaz Beşiktaşlı günlere!” diyorum diyerek  konuşmasını tamamladı.

Daha sonra bir konuşma yapan ve Hollanda Beşiktaşlılar Derneginin  degişik alanlarda yaptığı başarılı çalışmalarını kutlayan

T C. Rotterdam Başkonsolosu Sadin Ayyıldız da konuşmasında  “ Hollanda Beşiktaşlılar derneğini sosyal sorumluluk taşımasından dolayı kutluyorum. Bu sosyal sorumluluğa destek veren herkesi sevgi muhabbetle kucaklıyorum. Hayat sadece varlıktan ibaret değil. Bu bizim toplumumuzun özdeğerlerine nasıl sahip çıktığının göstergesidir. Yardıma muhtaç okullara, bu okullarda okuyan çocuklara Hollanda Beşiktaşlılar derneği olarak yaptığınız yardımları takdirle karşılıyoruz. Sporda şampiyon kim olursa olsun centilmenlik gereği tebrik etmeliyiz. Yurt içinde ve  yurt dışında gururumuz olan milli takımımızın da başarılı olmasını canı gönülden  arzu ediyoruz” dedi.

Kendi de Hollanda ikametli olan halen BJK nin yönetim kurulu  üyesi Erdal Torunoğulları, “ Rahmetli sayın Süleyman Seba’yı Rahmetle anıyoruz. Onun çizdiği yolda ilerleyerek başarılı olmak için projelerimiz, çalışmalarımız devam ediyor. Beşiktaşlılar için siyah beyaz, aşk sevda sevgi ve saygı demektir. Hollanda Beşiktaşlılar derneğine sosyal sorumluluk projesine katkıda bulunanlara teşekkür ediyorum, kendilerini kutluyorum. Geçen sene de yaptıkları organizasyonlarla Türkiye’den gelen birinci nesil yaşlılarımızı ziyaret ederek insanlarımıza olan vefa borcumuzu moral gecesi düzenleyerek katkıda bulunmuşlardır. Bu tür faaliyetlerin düzenlenmesinde  biz Beşiktaş klübü olarak kendilerine gereken desteği sağlıyacağız. Sizlere ve emegi geçenlere teşekkür ediyorum”. dedi.

Konuşmalardan ve sanatçıların programları arasında ve  sonrasında Hollanda Beşiktaşlılar Derneginin  Sosyal sorumluluk projesine katılanlara teşekkür belgeleri ve  plaketleri verildi.

Geceye  Türkiyeden gelerek katılan  sanatcılar Taylan Özgür Ölmez ve  Birol Can birbirinden güzel şarkı ve türküleriyle, beşiktaş marşları eşliginde geceye katılan konuklara unutamacakları bir gece yaşattılar.

 Geceye katılan konukların ortak arzusu ise BJK nin başarılı olması ve galibiyetler serisini sürdürmesiydi. Bizler Beşiktaşımızın şampiyon olmasını canı gönülden arzuluyor ve Beşiktaşımıza güveniyoruz.

(BA-BA-S) HOLLANDA (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI
Bu Haberin Manşeti :

Beşiktaşlıların Rotterdam Buluşması
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Etiketler :    
<< Önceki Haber Beşiktaşlıların Rotterdam Buluşması Sonraki Haber >>

Beşiktaşlıların Rotterdam Buluşması

DMCA.com Protection Status

Beşiktaşlıların Rotterdam Buluşması

  Yukleme: 0.059193