Senem Aşım at bindi cirit attı

Senem Aşım at bindi cirit attı

İzmirli Emekli Öğretmen Senem Aşım Kars’ın Selim İlçesi’ne bağlı Kekeç Köyü’nde ata binip cirit attı. Senem Aşım’ın ustalıkla ata binip atılan ciriti havada yakalaması ciritçileri de hayran bıraktı.

Senem Aşım at bindi cirit attı


Senem Aşım at bindi cirit attı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İzmirli Emekli Öğretmen Senem Aşım Kars’ın Selim İlçesi’ne bağlı Kekeç Köyü’nde ata binip cirit attı. Senem Aşım’ın ustalıkla ata binip atılan ciriti havada yakalaması ciritçileri de hayran bıraktı. Bir müddet at üstünde karlı sahada tur atan Aşım’ın at sevdası herkesi hayran bıraktı. Karslı ciritçilerde ata sporu ciriti yaşamak ve yaşatmak adına yıllardır verdikleri emeklerin boşa gitmediğini gördüklerini belirttiler.

Senem Aşım 20 yıl önce öğretmenlik yaptığı bu bölgeye bu defa İzmir Fotoğraf Grubuyla birlikte fotoğraf çekmek için geldi.  İlk gezi yerleri Kars oldu. Kentte şehir turu, Kars Kalesi ve müzesi, Ani Ören Yeri, Çıldır Gölü, Sarıkamış Kayak Tesislerini ziyaret ettiler. Kars’taki son durakları ise Selim ilçesinin Kekeç köyü oldu. Kekeç köyünde Kars Kafkas Atlı Spor Kulübünün organize ettiği ata sporu cirit gösterisini izleyip fotoğrafladılar. Buradan çevre illeri de ziyaret eden İzmir Fotoğraf Grubuyla birlikte İzmir’e dönen Senem Aşım duygularını Kafkas Haber Ajansı (KHA) ile paylaştı.

Aşım yaptığı açıklamada, Kars’ı ve bölgeyi şöyle anlattı:

“Nasıl güzel bir coğrafya... Ben 20 yıl önce bu bölgelerin isimlerini telaffuz ederken bile korku duyulan bir dönemde ve tek başıma öğretmenlik yapmaya gitmiştim İzmir’den Ağrı’ya. Çok özel zamanlardı o günler benim için. Yıllar sonra bu defa fotoğraf çekmek için gitmek varmış. Yine doğal güzelliklere hayran kalarak donuyorum. Ülkemizin her yeri nasıl muhteşem , nasıl eşsiz, anlatılmaz. Fotoğrafların ve görüntülerin sizi çocukluğunuza kadar götürmesine cokkk cokkk mutlu oldum. Biraz bile gülümsettiyse ne mutlu bana. Fotoğraf makineme yüzlerce kare yükledim. Vakit buldukça paylasacagım. Tüm güzel sözlerinize ve dileklerinize çokkkkkk tesekkür ediyorum. Saygılar, sevgiler, selamlar. Yaşadığımız güzellikleri ölümsüzleştirerek sergiledikleri samimi ev sahipliğinden dolayı Kafkas Haber Ajansı Genel Müdürü Bedir ALTUNOK’a , Kars Kafkas Atlı Cirit Spor Kulübüne ve Kekeç Köyü halkına sonsuz TEŞEKKÜRLER...”

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI
Bu Haberin Manşeti :

Senem Aşım at bindi cirit attı
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Etiketler :  
<< Önceki Haber Senem Aşım at bindi cirit attı Sonraki Haber >>

Senem Aşım at bindi cirit attı

DMCA.com Protection Status

Senem Aşım at bindi cirit attı

  Yukleme: 0.063676