Yılın En İyileri Yarışması

Yılın En İyileri Yarışması

TSYD YILIN EN İYİLERİ YARIŞMA STATÜSÜ

Yılın En İyileri Yarışması


Yılın En İyileri Yarışması

KAFKAS HABER AJANSI

TSYD YILIN EN İYİLERİ YARIŞMA STATÜSÜ

1- Türkiye Spor Yazarları Derneği her yıl geleneksel olarak " Yılın En İyileri " adı altında spor gazeteciliği üzerine bir yarışma düzenler. Bu yarışmayı düzenleme yetkisi Genel Merkez Yönetim Kuruluna aittir. Yönetim Kurulu, TSYD üyelerinden birini "Yarışma Koordinatörü" olarak görevlendirir. Yarışma Koordinatörü statü gereğince Yönetim Kurulu adına yarışmayı yürütür.

2- Bu yarışmaya TSYD üyeleri katılır. Bu mesleği yapıp TSYD üyesi olmayanlar veya üyelik süreci dolmayanlar, çalıştığı Spor Servisi Müdürünün yazılı onayı veya öneri mektubuyla yarışmaya katılabilir. Gene de bu kişilerin katılıp katılamayacağı ile ilgili son karar Yarışma Koordinatörüne aittir. Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri ile jüride yer alan üyeler yarışmaya katılamaz.

3- Yarışma Koordinatörü yarışma başlamadan önce eserlerin kurallara ve gönderildikleri dala uygun olup olmadığına karar verir. Koordinatör uygunsuzluk saptadığı taktirde yarışmacıyı yarışmadan 3 gün öncesine kadar uyarır, eksiklerini tamamlamasını ister, yol gösterir. Yarışmacı bütün uyarılara rağmen düzeltme yapmazsa yarışmada saf dışı kalır.

4- Başka kuruluşların düzenlediği yarışmalara katılmış ve derece almış eserler, yarışmalara kabul edilmez. Bu durum yarışmadan sonra saptanırsa yarışmacının ödülü geri alınır.

5- Katılımcılar yarışmaya iki ayrı dalda katılabilir. Bir dalda iki eser kabul edilmez.

6- Yarışmaya gönderilecek eserler o yıl 1 Ocak ile 31 Aralık (dahil) tarihleri arasında yayınlanmış olması gerekir.

7- Yarışmacı dilediği taktirde eserini anlatan bir sunum yazısını Derneğe gönderebilir. Jüri de değerlendirme yaparken bu sunumu dikkate alır.

8- Yarışmaya gazete ve internet dalında katılacak olanlar, eserlerini her dal için ayrı zarf hazırlayarak TSYD Genel Merkezine teslim edecektir. 1 orijinal eser ile birlikte 15 adet fotokopi hazırlanıp zarfa konacaktır.

Sayfa düzeni dalında yarışmaya katılacaklar da bu uygulamayı yapacaktır

9- Yarışmaya fotoğraf dalında katılacak olanlar, fotoğrafın 18 x 24 ebadında karta basılmış haliyle birlikte yayınlandığı dergi veya gazeteyi de Derneğe gönderir.

10- Yarışmaya basılı kitabıyla katılacak yarışmacılar eserlerini jüri toplantısından 15 gün önce TSYD Genel Merkezine teslim eder.  TSYD de bu 15 kitabı toplantıdan önce jüri üyelerine gönderir.

11- Yarışmaya radyo ve televizyon dalında katılacak olanlar, eserlerinin yayın bandını TSYD Genel Merkezine gönderir.  Bu bantta spor müdürünün resmi ve onaylı tasdikinin yanı sıra, yayın tarihi, yayın süresi ve hangi program içinde yer aldığının belirtilmesi şarttır.

12- Jüri üyeleri en az 9 kişiden oluşmak zorundadır. Bu rakam sağlanamadığı takdirde toplantı Genel Merkez Yönetim Kurulu tarafından ileri bir tarihe ertelenir.

 Toplantı başlar başlamaz jüri arasından bir başkan seçilir.

Jüri üyeleri bütün dallarda kesin sonuç alınıncaya kadar aralıksız görev yapmak zorundadır. Toplantıya katılamayan jüri üyeleri bu görevi başkasına devredemez.

13- Her jüri üyesi eserlere 40-100 arası puan verecek, değerlendirme yapılırken bu puanların ortalaması alınır. Puanlama 5 ve katları şeklinde olacaktır. En yüksek puanı alan, o yılın en iyisi seçilir.

14- Jüri 4 esere Jüri özel ödülü verebilir.

15- Bu yarışma statüsü 1992 yılı Mayıs ayında toplanan Genel Kurulun verdiği yetkiyle Genel Merkez Yönetim Kurulu tarafından belirlenmiştir.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI
Bu Haberin Manşeti :

Yılın En İyileri Yarışması
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Etiketler :  
<< Önceki Haber Yılın En İyileri Yarışması Sonraki Haber >>

Yılın En İyileri Yarışması

DMCA.com Protection Status

Yılın En İyileri Yarışması

  Yukleme: 0.093631