Uçuruma yuvarlanan ineği kesmek zorunda kaldı

"Uçuruma yuvarlanan ineği kesmek zorunda kaldı"

Kars’ın Susuz İlçesi’ne bağlı Duyumlu köyü kırsalında 30 metrelik uçuruma yuvarlanan ineğini kurtaramayan vatandaş kesmek zorunda kaldı.

Uçuruma yuvarlanan ineği kesmek zorunda kaldı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK 

Kars’ın Susuz İlçesi’ne bağlı Doyumlu köyü kırsalında 30 metrelik uçuruma yuvarlanan ineğini kurtaramayan vatandaş kesmek zorunda kaldı.

Olay bayram arifesinde saat 17.00 sıralarında köye 500 metre mesafedeki arazide meydana geldi. Hayatı Uzair’e ait inek, arazide otlamadan gelirken 15 metrelik uçuruma yuvarlandı. Dere kenarında mahsur kalan, ayağı da sıkışınca yerinden kıpırdayamayan ineği kurtarmak için büyük uğraş verildi. İlk gün bir çare bulunamayınca Hayati Uzair geceyi ineğinin başında nöbet tutarak geçirdi. Üzerine de battaniye örten ve yardım bekleyen vatandaş durumu jandarmaya bildirdi. Ardından itfaiye, jandarma ve AFAD ekipleri olay yerine intikal etti. Arazinin yolunun olması ve ineğin düştüğü yere araç girmemesi nedeniyle kurtarma çalışmaları  olumsuz sonuç verdi.

Çaresiz kalan Hayatı Uzair dün, ineğini düştüğü yerde kesmek zorunda kaldı. İki ineğinden başka mal varlığı bulunmadığı belirten Hayatı Uzair, çaresiz kaldığını ve çok üzüldüğünü söyledi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.218966