• ÖGEL TEPE REKLAM

Ufka Yolculuk 7 Kars ödülleri sahiplerini buldu

Türkiye’nin en büyük gönüllü yarışması olan Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması bu yıl güzel ahlak temasıyla gerçekleştirildi. Türkiye genelinde 7.si düzenlenen Ufka Yolculuk Yarışmasının Kars ödül töreni ise Şehristan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü d

  • 24 Nisan 2019 15:15
  • A
  • A

Ufka Yolculuk 7 Kars ödülleri sahiplerini buldu

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Türkiye’nin en büyük gönüllü yarışması olan Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması bu yıl güzel ahlak temasıyla gerçekleştirildi. Türkiye genelinde 7.si düzenlenen Ufka Yolculuk Yarışmasının Kars ödül töreni ise Şehristan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü derneği tarafından düzenlendi.

Halk Eğitim ve A.S.O Müdürlüğü konferans salonunda 21 Nisan 2019 tarihinde icra edilen programa Üniversite ve Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalışan eğitimciler de protokol olarak katıldı.

Kur’an tilaveti ile başlayan programda Kafkas Üniversitesi ilahiyat Fakültesinden Doç. Dr. Ayhan HİRA, “Güzel Ahlak" konulu konuşmasıyla bir sunum gerçekleştirdi.

Katılımcılara ayrıca Tasavvuf Müziği dinletisi de sergilendi.

Teşekkür konuşmasında yarışma hakkında bilgi aktaran Şehristan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkan Yardımcısı Hüseyin KAFA “Bu yıl 7.si gerçekleştirilen Ufka Yolculuk yarışmamıza, 81 ilden yaklaşık 550 bin yarışmacı katılım sağladı. Kars ilimizde ise bu rakam 2000’leri buldu, çocuklarımız ve gençlerimiz güzel ahlaklı olma yolunda kitaplara sarıldılar. Hayatımızın her alanında rehberliğine başvurduğumuz Sevgili Peygamberimizin güzel ahlakını yarışmamız vesilesi ile bir kez daha zihinlerimize yerleştirmiş, onun izinde yürüme gayretimizi bir kez daha tazelemiş olduk.” dedi. Desteklerini esirgemedikleri için Milli Eğitim Bakanlığına, il milli eğitim müdürlüğüne, okul idarecilerine ve öğretmenlere teşekkürlerini sunarken yarışmaya katılan ve ödül kazanan bütün yarışmacıları da tebrik etti.

Programın son kısmında ise Kars ilinde ödül kazanan yarışmacılara “güzel ahlak ödülleri” takdim edildi.

İlkokul, ortaokul ve lise olmak üzere 3 kategoride;

İl Birincilerine 3 Altın Çeki

İl İkincilerine 2 Altın Çeki

İl Üçüncülerine ise 1 Altın Çeki verildi.

Ayrıca il genelinde ilk 10’a giren öğrencilere ise mansiyon ödülleri verildi.

Okul ödülleri kapsamınsa ise, il genelindeki okullarda okul başvuru sayılarına göre okul birincilerine 75 veya 150 tl verilirken aynı zamanda başarı belgeleri de takdim edildi

Törenin sonunda salondaki misafirlerin huzurunda yapılan çekiliş sonucunda ise bir kişiye Kameralı Drone hediye edildi.

Program, gelecek sene yapılması planlanan Ufka yolculuk 8 yarışmasında buluşmak temennileriyle sonuçlandırıldı.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.